Kuru Saçlar İçin Şampuan

Kuru Saçlar İçin Şampuan

Kuru saçın nedeni saç derisindeki yağ bezelerinin saçı kaplayacak yeterlikte yağ üretmemesi ve suyun buharlaşmasını önlememesidir. Saçların boyanması, perma yapılması veya sıcak işlemle şekillendirilmesi normal saçın kurulaşmasına neden olmaktadır, çünkü bu durumda saç yapısı hasar görmekte ve nemi etkili şekilde tutamamaktadır. Böylece saç kuru ve hasarlı duruma gelmektedir. Hasarlı saç zayıftır, kolayca kırılır, sertleşir ve çatal uçlar oluşur. Kuru saç orta yaşlarda saçlar grileşmeye başladığında da ortaya çıkabilir. Bunun nedeni vücudun doğal olarak daha az yağ üretmesidir. Güneşte kalmak ve klorlu su da  saçların kuru hissedilmesine sebep olabilir.

İçeriğindeki Bitkisel Aktifler;

Zencefil (Saç Dökülmesi): Zencefil saç köklerini uyarır ve saç büyümesini teşvik eder. Zencefil kökünde bulunan yağ asitleri kompozisyonu saçların seyrelmesi ile mücadelede başarılı çözümler sunar. Zencefil aynı zamanda kepek ile mücadelede yardımcı olur. Zencefil, antiseptik özellikleri ile saç derisini dış etkilere karşı korur. Saça ve saç derisine yoğun nem kazandırır. Aynı zamanda doğal çinko içerir. Stresli saç derisini yatıştırır ve sakinleştirir.

Papatya ekstresi: Ülkemizde daha çok saç rengini açmak için kullanılan papatya ekstresiaynı zamanda saç dökülmesine karşı ve zayıflayan saçları güçlendirmek için de geleneksel olarak kullanılmaktadır. Papatyanın saça faydaları ; Saça doğal bir parlaklık kazandırır, saçların genel olarak daha sağlıklı görünmesini sağlar, kepeğin önlenmesine ve yok edilmesine yardımcı olur, huzursuz saç derisini yatıştırır.

Amla Yağı : (Phyllanthus Emblica)

Hint kültüründe en şifalı bitki olarak kabul edilen Bektaşi üzümü çekirdeklerinden elde edilen Amla yağı, saç derisine nüfüz ederek saç dökülmesini önler, saçların sağlıklı olmasını sağlar ve büyümeyi teşvik eder, saç köklerinin ihtiyacı olan kan teminini normalize ederek saçları güçlendirir ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. Amla yağının saç beyazlamasını geciktirici özelliği de bilinmektedir.

Satın Al
2018-08-13T11:09:57+00:00