Boyalı Saçlar İçin Şampuan

Boyalı Saçlar İçin Şampuan

Boyama işlemi saçı yıpratan bir uygulamadır. Yıpranmış saçlara özel bakım yapılması gerekmektedir. Saç kökünü ve derisini beslerken aynı zamanda onarımını yapmaya ihtiyaç vardır. Boyalı saçlarda meydana gelen en büyük problemlerden bir diğeri ise yıkama sonucu oluşan renk değişimleridir. Bu nedenle saçınızı beslerken aynı zamanda saç renginizi koruyan, kısa sürede akmasını engelleyen ürünler kullanılmalıdır.

Nar Kabuğu: Bilinen renk sabitleyici özelliğinden dolayı saçta boyanın etkisini 2 kat uzatır. İçeriğindeki polifenoller sayesinde saçı serbest radikallere karşı korur. Saçlarda canlılık ve saç çıkarıcı etkileri nedeniyle ilaç endüstrisi tarafından önemli miktarda kullanılmaktadır.

Portakal Kabuğu: Portakal kabuğu özü kepek ve yağlı şartlarını azaltmak için saç derisi üzerinde kullanılır. İçeriğindeki portakal asidi ile hafif peeling etkisi sayesinde saç ve saç derisini temizlemeye yardımcı olur. Saça hoş bir koku verir.

Amla Yağı : (Phyllanthus Emblica)

Hint kültüründe en şifalı bitki olarak kabul edilen Bektaşi üzümü çekirdeklerinden elde edilen Amla yağı, saç derisine nüfüz ederek saç dökülmesini önler, saçların sağlıklı olmasını sağlar ve büyümeyi teşvik eder, saç köklerinin ihtiyacı olan kan teminini normalize ederek saçları güçlendirir ve saç köklerinin beslenmesini sağlar. Amla yağının saç beyazlamasını geciktirici özelliği de bilinmektedir.

Satın Al
2018-08-13T11:06:22+00:00